Karmienie piersią

Zdrowie piersi ? matka karmicielka

Zdrowie piersi to bardzo ważna rzecz dla każdej kobiety, zwłaszcza, że piersi są nie tylko symbolem kobiecości, ale także symbolem płodności i matki karmicielki. Kobieta karmi swoje maleństwo piersią na ile jest to możliwe.

Czasami są do tego liczne przeciwwskazania, np. zażywanie jakich leków, jakie mogą przenikać do pokarmu matki, czy różnego rodzaju choroby, podczas których matka nie powinna karmić dziecka piersią.

Po porodzie zdarza się też takie zaburzenie, kiedy kobieta nie ma laktacji. Czasami jest to stałe, czasami pojawia się, lub jest na początku a potem zbyt szybko znika. Trzeba w takiej sytuacji zapytać się lekarza, który zna stan naszego zdrowia, aby można było stwierdzić, czym to jest spowodowane.

Są też poradnie laktacyjne, gdzie można pójść lub zadzwonić i zapytać o trapiące nas sprawy. Karmienie piersią jest bowiem dla dziecka dobre, jeśli tylko nie mamy przeciwwskazań do tego od lekarza. Kiedy jednak nie możemy karmić piersią, z powodu choroby czy konieczności stosowania jakiegoś leczenia, nie zamartwiajmy się tym ? są dobre mieszanki dla dzieci, a bliskość z dzieckiem możemy nadal utrzymać, tuląc maleństwo do siebie i trzymając je na rękach, opiekując się nim.
mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #czas   #DNA   #ef   #jest   #lub   #ona   #Piersi   #raka   #tego   #za