Hamuj raka! Daj szansę płucom!

GRUPA WSPARCIA DLA CHORYCH NA RAKA PŁUC
W ramach kampanii edukacyjnej ?Hamuj raka! Daj szansę płucom!? rusza Grupa Wsparcia – pilotażowy projekt integrujący chorych na raka płuc i ich bliskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29.08.2017 r. w Warszawie, ale organizatorzy zamierzają dotrzeć z inicjatywą także do innych polskich miast.

Rak płuc to najczęściej występujący nowotwór złośliwy, który przyczynia się do największej liczby zgonów z powodu nowotworów na świecie. Tylko w Polsce rozpoznawany jest u 22 tys. osób rocznie. Wielu z nich diagnozę nowotworu traktuje niczym wyrok, tymczasem rak płuc to choroba, którą można leczyć. Z myślą o edukacji na temat nowych możliwości medycyny oraz pomocy pacjentom chorym na nowotwory płuc powstała idea utworzenia Grupy Wsparcia.
– W walce z rakiem płuc bardzo istotna jest wiedza o tym, jakie mamy alternatywy leczenia, a w przypadku tego nowotworu są one coraz lepsze i skuteczniejsze. Będziemy o nich mówić w trakcie spotkań Grupy Wsparcia, które jednocześnie będą okazją do wymiany doświadczeń i rozmów o najpilniejszych potrzebach pacjentów z rakiem płuc. Spotkania te będą miały charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nich uczestniczyć zarówno chorzy, jak i ich rodziny. To bardzo ważne, żeby pacjenci i ich bliscy czuli, że nie zmagają się ze swoimi problemami sami ? mówi Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.
Program cyklicznych spotkań dedykowanych chorym na raka płuc i ich bliskim rozpocznie się 29.08.2017 r. o godz. 14:00 w sali edukacyjnej w Zakładzie Rehabilitacji przy siedzibie Stowarzyszenia Amazonek w Centrum Onkologii w Warszawie (ul. Roentgena 5). Na inauguracji obok pacjentów pojawią się także: onkolog, rehabilitant, psycholog, pielęgniarka oraz przedstawiciele stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.
– Utworzenie Grupy Wsparcia w Warszawie to dopiero początek naszych działań związanych z kampanią ?Hamuj raka! Daj szansę płucom!?. Wkrótce powstawanie podobnych grup będziemy inicjować także w innych miastach, tak by otoczyć wsparciem jak najwięcej osób ? zapewnia Elżbieta Kozik.
Kampania ?Hamuj raka! Daj szansę płucom!? powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca, stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacji Onkologicznej Alivia. Więcej informacji na stronie: www.ruchspoleczny.org.pl.

ORGANIZATORZY KAMPANII:

Więcej informacji: www.ruchspoleczny.org.pl, http://www.rakpluca.org.pl/, https://www.alivia.org.pl/
Kontakt prasowy: Honorata Szandecka, Konkret PR, [email protected], tel. 501 271 187

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

OSOBY CHORUJĄCE NA RAKA PŁUCA I ICH BLISKICH
NA SPOTKANIE INAUGURUJĄCE POWSTANIE GRUPY WSPARCIA
29 sierpnia 2017 r. o godz. 14.00
Sala Edukacyjna w Zakładzie Rehabilitacji przy siedzibie Stowarzyszenia Amazonek

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o potrzebach pacjentów oraz założeniach i celach działania Grupy Wsparcia.
W spotkaniu wezmą udział lekarz, rehabilitant, psycholog, pielęgniarka oraz przedstawiciele Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Authors
Top